Hybridní letní škola SustainMV v srpnu 2022 v Německu

Termín: 15. – 18. srpna 2022 online a 23. – 1. září 2022 fyzicky v Německu

Tento projekt letní školy společně pořádají všechny univerzity v Meklenbursku-Předním Pomořansku (MV), severovýchodním Německu. Je otevřena mezinárodním studentům bakalářského, magisterského a doktorského studia; vítáni také postdoktorandští vědci a akademici.

Zastřešujícím tématem této jedinečné akce je udržitelnost v oblastech cestovního ruchu, obnovitelných energií, digitálních a technologických inovací, recyklace a nakládání s odpady a ekosystémů, které představují příležitosti pro transformaci prostřednictvím vědy a vzdělávání pro udržitelnou budoucnost. Je financována Ministerstvem školství, vědy a kultury Meklenburska-Předního Pomořanska.

Letošní hybridní verze se bude skládat ze dvou částí: online části od 15. do 18. srpna 2022 a fyzické části od 23. srpna do 1. září 2022 v Stralsund & Greifswald v Německu. Online část poskytne důkladný úvod do toho, jak vypadá výzkum udržitelnosti a vzdělávání v MV. Registrace na online akci bude spuštěna v červnu 2022.

Více informací o programu a loňské letní škole naleznete na webových stránkách sustainmv.de.